پرسش و پاسخ عمل جراحی پرینورافی ، سایت کلینیک برتر ،جراحی پرینورافی چه مدت ماندگاری دارد؟ قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، ابتدا باید دلیل انجام عمل پرینورافی را مورد بررسی قرار دهیم.

پرسش و پاسخ عمل جراحی پرینورافی

پرینورافی چیست؟

پرینورافی (معروف به پرینورافی) یک عمل جراحی زیبایی برای ترمیم ناحیه بین دهانه واژن و مقعد به نام پرینه است. زنانی که کودکانی را از طریق واژینال به دنیا آورده اند ممکن است دچار آسیب عمدی (اپیزیوتومی) یا تصادفی به پرینه شده باشند که باعث ایجاد بافت اسکار و ظاهر یا عملکرد نامطلوب ناحیه پرینه شده است.

زنانی که اضافه وزن دارند نیز ممکن است مشکلات پرینه را تجربه کنند. آسیب پرینه می تواند باعث زیبایی ضعیف، زایمان های بعدی دشوار و رابطه جنسی ناراحت کننده واژینال (دیسپارونی) شود. پرینئوپلاستی را می توان با سایر روش های جراحی جوانسازی واژن مانند واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی ترکیب کرد.


عمل پرینورافی چه نگرانی های زیبایی را درمان می کند؟

سلامت جنسی زنان: در پرینئوپلاستی، پوست و بافت ترمیم می‌شود تا پرینه را سفت، رنگ و از نظر زیبایی اصلاح کند تا عملکرد و ظاهر بهتری داشته باشد.
آرایش مادر: در صورت وجود پارگی در حین زایمان واژینال، پرینئوپلاستی می تواند ظاهر پرینه را بازیابی کند.

چه کسی کاندیدای ایده آل برای عمل پرینورافی است؟

کاندیدای ایده آل برای پرینئوپلاستی زایمان طبیعی داشته یا اضافه وزن دارد و دچار شلی واژن، تغییر در روده ها یا کاهش حس جنسی است. پرینئوپلاستی برای کسانی که به دنبال درمان آنورگاسمی یا میل جنسی کم هستند توصیه نمی شود.

میانگین بهبودی مرتبط با عمل پرینورافی چقدر است؟

اکثر بیماران در عرض یک هفته پس از انجام عمل پرینئوپلاستی، کار و فعالیت سبک را از سر می گیرند. لکه بینی و ترشح برای چند روز شایع است. ورزش را می توان بعد از چهار هفته و آمیزش جنسی بعد از شش هفته از سر گرفت.

عوارض جانبی احتمالی عمل پرینورافی چیست؟

عوارض جانبی احتمالی پس از پرینورافی شامل سفت شدن بیش از حد دهانه واژن، تشکیل فیستول یا آبسه، عفونت، خونریزی، تورم، و زخم یا آسیب بیشتر پرینه است.
چه کسی می تواند از نتایج یک عمل پرینورافی انتظار داشته باشد؟
نتایج پرینئوپلاستی بلافاصله پس از عمل زیبایی قابل مشاهده و دائمی است. آنها تحت تأثیر افزایش وزن قابل توجه، بارداری و زایمان قرار خواهند گرفت.

هزینه متوسط ​​عمل پرینورافی چقدر است؟

هزینه عمل پرینورافی بین 500 تا 7100 دلار است. هزینه واقعی پرینئوپلاستی به محل، جراح پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره، و طول و درگیری جراحی پلاستیک بستگی دارد.

چه چیزی می تواند باعث آسیب به پرینه شود؟

زایمان – زایمان واژینال، به ویژه در هنگام زایمان سخت، شایع ترین علت آسیب پرینه است. حتی یک زایمان بدون عارضه می تواند باعث آسیب فیزیکی به عضلات واژن و پرینه شود. گاهی اوقات، یک برش (اپیزیوتومی) در پرینه ایجاد می‌شود تا راحت‌تر کودک خارج شود. دوخت درهم و برهم توسط یک پزشک با تجربه کمتر برای ترمیم پارگی طبیعی یا برش برنامه ریزی شده ممکن است منجر به ترمیم نامناسب بافت، عضلات و پرینه شود. این ممکن است جای زخم سنگین، درد و ناراحتی را به جای بگذارد. البته زایمان های متعدد ممکن است این مشکلات را بدتر کند. پرینئوپلاستی می تواند با باز کردن مجدد ناحیه بخیه شده و بخیه زدن مجدد آن، آنها را اصلاح کند و باعث بهبودی مناسب شود.

چاقی – اضافه وزن می تواند به کل بدن، از جمله پرینه و ساختارهایی که از آن پشتیبانی می کند، فشار وارد کند. همچنین می‌تواند ماهیچه‌ها را کشیده و باعث از دست دادن خاصیت ارتجاعی آن‌ها شود، همان‌طور که تشک در مکان‌هایی مقعر می‌شود، زیرا با وزن بدن شما که شب‌ها شب روی آن می‌خوابید مطابقت دارد، و با گذشت زمان حمایت کمتری ایجاد می‌کند.

کاهش وزن شدید – همه ما آسیب های افتادگی، شل شدن و اضافه پوست را در افرادی که به دلیل بیماری یا رژیم های غذایی زیاد به سرعت نازک شده اند، دیده ایم. همانطور که این اثرات ناخوشایند در خارج از بدن قابل مشاهده است، می توانند در داخل نیز اتفاق بیفتند و باعث شوند که عضلات پرینه و سایر ماهیچه ها به طور دائمی افتادگی کنند، حتی اگر فشار وزن از بین رفته باشد. دوباره به آن تشک فکر کنید. ممکن است در طول روز برای مدتی دوباره شکل خود را به دست آورد، اما در نهایت پس از گذشت چندین سال، فرورفتگی ها و فرورفتگی ها دائمی می شوند.

بیشتر بدانید! کتاب الکترونیکی رایگان لوازم آرایشی و بهداشتی ما را دانلود کنید.
پرینئوپلاستی چه شرایط دیگری را درمان می کند؟

خارش واژن
شلی واژن: شلی دهانه واژن که می تواند باعث کاهش حس جنسی شود.
واژینیسموس: (انقباضات غیر ارادی واژن در هنگام تلاش برای مقاربت)
وستیبولیت ولوار: (درد شدید در هنگام تلاش برای ورود آلت تناسلی یا تامپون)
برداشتن زگیل تناسلی
بی اختیاری: (از دست دادن غیرارادی ادرار)
تنگی واژن داخل رحمی: (تنگی واژن که اغلب به دلیل درمان سرطان ایجاد می شود)
دیسپارونی: (مقاربت دردناک به دلیل باز شدن کوچک واژن)
سیستوسل: (بیرون زدگی مثانه به داخل واژن)
رکتوسل: (برآمدگی رکتوم به داخل روده)
بهبود زیبایی: (سفت کردن بافت شل یا شل یا برآمدگی برای ایجاد ظاهر بصری جذاب تر).

انتظار چه چیزی

پرینورافی

یک عمل سرپایی است که معمولا با بیهوشی عمومی یا موضعی حدود یک ساعت طول می کشد. به ندرت نیاز به بستری شدن در بیمارستان است.

یک برش V شکل در دیواره خلفی واژن ایجاد می شود. بافت اسکار، برآمدگی ها و سایر آسیب ها برداشته می شوند. بسته به دلیل جراحی، ماهیچه ها سفت یا شل می شوند تا مشکل برطرف شود، سپس به دقت بخیه می شوند. پس از یک دوره بهبودی کوتاه، بیمار اجازه دارد به خانه برود.

نظر خود را بنویسید